Hírek
2018. Szeptember 11. 09:08, kedd |
Helyi
Forrás: Forrás: Városháza/esztergom.hu
Hét fotós is díjat kapott – Október végéig láthatóak csodás képeik!
Hét különböző díjat adtak át a 21. Esztergomi Fotográfiai Biennáléra beküldött pályamunkák legjobbjainak a hétvégi ünnepségen a Rondella Galériában.
Fábián László, esztéta, a biennálé egykori igazgatója, Jász Attila, költő, Maronka Csilla, a művelődési ház igazgatója mellett Romanek Etelka szólt a 21. Esztergomi Fotográfiai Biennálé megnyitójának résztvevőihez, az alkotókhoz és a közönséghez.
A polgármester köszöntőjében egyebek között arra a 40. évvel ezelőtti eseményre is felhívta a hallgatóság figyelmét, amikor Balla András fotográfusnak és társainak köszönhetően útjára indult egy kétévente megrendezendő országos jelentőségű fotóművészeti pályázat és kiállítás, mellyel tovább öregbítették Esztergom hírnevét.

Az ünnepségen többször is a publikum elé lépett Sipos Mihály és Kardos Mária, hogy gyimesi csángó dalokkal tegyék emlékezetessé a kiállításmegnyitót és a díjátadót. Az idei biennálé egyben az összefogás jelképe is lehet akár, hiszen számos intézmény, vállalkozás, szervezet fogott össze, hogy a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt alkotók méltó elismerésben részesüljenek.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának díját Luzsica Fanni, a Magyar Művészeti Akadémia díját megosztva Síró Lajos és Törcsi András kapta. Esztergom város díját A. Fehér Verának adták át. A Magyar Fotóművészek Szövetségének díját Gál András, a Művelődési Ház díját Pilló Ákos kapta. A Magyar Művészeti Akadémia különdíját Fehér János és Dévai Zoltán, a Szent István Strandfürdő díját pedig Márián Gábor részére adományozták.
A kiállítás október végéig két helyszínen, a Rondellában és a vízivárosi Dzsámiban tekinthető meg.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
