Hírek
2018. Március 21. 18:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Hidegrekorddal kezdődött a csillagászati tavasz
A csillagászati tavasz kezdetén Budapesten megdőlt a legalacsonyabb maximumhőmérséklet rekordja - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a honlapján.
Mint írták, 1964. március 20-án Budapest Csillagda állomáson mínusz 0,6 Celsius-fok volt a legmagasabb érték, míg idén a János-hegyen csupán mínusz 2,2 fokig emelkedett a hőmérséklet ezen a napon.
Az előrejelzés szerint továbbra is többfelé lehetnek mínuszok. Szerda éjszaka többnyire mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, de a vastagabb hóval borított, derült északkeleti országrészben mínusz 10 fok alá is hűlhet a levegő.
A nappali maximumok csütörtökön plusz 1 és 6 fok, pénteken plusz 3 és 8 fok között alakulnak. Pénteken a leghidegebb órákban általában mínusz 7 és mínusz 2 fok között, a vastag hóval borított, gyengén felhős tájakon mínusz 7 fok alatt alakulnak az értékek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába

