Hírek
2015. Február 27. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Hogyan védjük meg az örökségünket?
Hogyan védhetik meg örökségüket az egyenesági rokonok, ha a tulajdonos újra házasodik? Erre válaszol az onlinejogsebesz.hu.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Édesanyám 2014 májusában elhalálozott. Édesapám 81 éves, aki a családi házuk egyetlen tulajdonosa. Nősülni akar és félő, hogy az a nő ki akarja forgatni a vagyonából. Testvérem nincs, két gyermekem van és aggódunk, hogyha netán Édesapám elhalálozna, nem mi (az egyenesági rokonok) lennénk az örökösök. Mivel nem vagyok jártas jogi ügyekben, várom mielőbbi válaszát. Köszönettel.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Ha az édesapja újra házasságot köt, a felesége az ő halála után az új öröklési jogi szabályok szerint örökölni fog. Ezt úgy lehetne kivédeni, ha az édesapja végrendelkezne és Önökre hagyná az ingatlant, vagy akár még most Önöknek ajándékozná, fenntartva magának a haszonélvezetet.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

