Hírek
2018. Május 27. 09:18, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Hősök napja - A magyar hősökre emlékezik ma az ország

Országszerte számos településen tartanak ma megemlékezést, szentmisét, koszorúzást a magyar hősök emlékünnepe alkalmából.
Benkő Tibor honvédelmi miniszter Pákozdon, majd délután a Nemzeti Örökség Intézete által szervezett budapesti megemlékezésen, a Rákoskeresztúri új köztemetőben, a magyar katonahősök emlékművénél mond beszédet.
A Tolna megyei Kismányokon Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője mond köszöntőt.
Megemlékezést tartanak Egerben, Szombathelyen, Zalaegerszegen és Balmazújvárosban is. Szentmisével kezdődik a hősök napi megemlékezés Keszthelyen és a Vas megyei Harasztifalun. Monoron a megemlékező szentmise és istentisztelet után az I. világháborús és a II. világháborús emlékműnél is fejet hajtanak a helyiek.
Az Országgyűlés 2001-ben nyilvánította a magyar hősök emlékünnepévé minden esztendő májusának utolsó vasárnapját.
Fotó: Díszőrség a magyar hősök emlékünnepe alkalmából tartott megemlékezésen a pákozdi Katonai Emlékparkban 2018. május 27-én. Az Országgyűlés 2001-ben nyilvánította a magyar hősök emlékünnepévé minden esztendő májusának utolsó vasárnapját. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal
2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell
A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -
2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval
Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.