Városlista
2025. augusztus 16, szombat - Ábrahám

Hírek

2014. Április 15. 07:56, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Hulladékból építettek járműveket megyénk iskolásai - szavazhatunk

Hulladékból építettek járműveket megyénk iskolásai - szavazhatunk

Hulladékból készülő járművek építésére kérte egy pályázaton a megye általános és középiskolásait a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal, az elkészült művekből hétfőn 32 alkotást mutattak be.

Czunyiné Bertalan Judit kormánymegbízott elmondta, hogy az alkotások között vannak játékos szerkezetek, igényesen kidolgozott, szinte modellszerű járművek és működő gépek is. A járművek hajtására többen előfeszíthető gumit használtak, volt aki napelemmel szerelte fel a pályamunkát és egy vízzel működő rakétát is beküldtek az iskolások.

A hulladékból épített jármű készítése egy szemléletformálási programsorozat része, amelynek keretében összesen 67 rendezvényt tartanak a megyében a fenntartható életmódot és az ehhez kapcsolódó viselkedésformákat népszerűsítve 7500 óvódás és iskolás, valamint több száz felnőtt bevonásával.

Hulladékból építettek járműveket megyénk iskolásai

A kormányhivatalban berendezett kiállításon a pályaműveken túl az építés folyamatáról készített fotók és a járművek leírása is megtekinthető. Az alkotások közönségdíjára április 27-ig lehet szavazni a Facebookon és a hivatal honlapján.

A szakmai zsűri által kiválasztott nyertes kapja a verseny fődíját: egy nagy értékű utalványt, amely az intézmény virágosítására fordítható. A további helyezettek tanulmányi kirándulást, ajándékcsomagot nyernek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Helyi

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi

Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa

Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.