Hírek
2016. Augusztus 09. 14:00, kedd |
Helyi
Forrás: közlemény
Hulladékszállítás: nem kaptak számlát az esztergomiak

Az elmúlt hónapokban Esztergomban sem kaptak számlát a lakosok a kommunális hulladékszolgáltatás díjáról.
A hulladékszállítást továbbra is az eddigi cégek végzik, számlát viszont április 1-től Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. állíthat ki.
Nem az önkormányzatok, és nem is a helyi hulladékszállító vállalatok a felelősök az elmaradt számlákért: idén április 1-től az állami tulajdonú Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. állítja ki a hulladékszállítási szolgáltatáshoz kapcsolódó díjszámlákat.
Esztergomban tehát a hulladékszállítást a továbbiakban is a VERTIKÁL Nonprofit Zrt. végzi, számlát azonban az állami vállalat állít majd ki. Mivel több településen negyedéves díjfizetési gyakorlat volt érvényben, így várhatóan az esztergomi lakosok is a közeljövőben kapják meg az idei második negyedévre szóló számlákat. Azaz: az elmúlt hónapban elmaradt díjakat is be kell majd fizetni, a szolgáltatás ára egyébként nem változott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.