Hírek
2014. Február 04. 12:31, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Továbbra is két nagyméretű légköri képződmény alakítja Európa időjárását. A szárazföld keleti felén többnyire anticiklonális hatások érvényesülnek. Ukrajna és Oroszország területén napközben is keményen fagy; sokfelé napközben sem emelkedik -5 fok fölé a hőmérséklet. A keleti anticiklon északi peremén többfelé havazik is. A kontinens nyugati felének időjárását már ciklonális hatások alakítják. A nyugati partvidék közelében húzódó frontrendszer környezetében erősen felhős, helyenként esős, de a megszokottnál enyhébb az idő; a hőmérséklet csúcsértéke többnyire 8 és 15 fok között változik. Szerda estig a Kárpát-medencében eleinte még a keleti anticiklon hatása érvényesül, majd a magasnyomás gyengülésével egyre nagyobb szerepet játszik térségünkben a nyugati ciklonális mező.
Várható időjárás szerda estig:
----------------------------
Éjszaka az ország nagyobb részén derült, száraz időre számíthatunk, a Dunántúl nyugati felén azonban erősen felhős lesz az ég, és az Alföldön foltokban zúzmarás köd képződik. Szerdán a több-kevesebb napsütés mellett már a középső és a keleti területeken is fokozatosan megnövekszik a felhőzet, délután néhol gyenge eső is lehet, sőt este helyenként ónos eső is előfordulhat.
A délkeleti szél az Észak-Dunántúlon és a Dél-Alföldön élénk lesz.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -4 és -9 fok között alakul, de az északkeleti országrészben -10 fok alá hűl a levegő.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 1 és 6 fok között alakul, de a tartósabban ködös vidékeken egész nap fagyhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
