Hírek
2022. Május 20. 10:42, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Igaziak fogták el az álrendőröket, baleset lett az üldözésből
Őrizetbe vettek a rendőrök két férfit, akik a gyanú szerint magukat rendőrnek kiadva károsítottak meg időseket. Az utolsó bűncselekmény után próbáltak elmenekülni, amikor autójukkal balesetet okoztak.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. Kerületi Rendőrkapitányság 2021. október 13-án csalás miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettesek ellen. Az elkövetők Újbudán, az utcán szólítottak le egy idős férfit. Rendőrként mutatkoztak be, akik a környéken történt betörések ügyében nyomoznak. Igazolásként egyikük a mobiltelefonján mutatott egy fotót egy rendőrigazolványról – vagy valami hasonlóról. Hazakísérték a bácsit, azzal az ürüggyel, hogy hogy otthonában lefényképezzék pénzét és ékszereit. A férfi és szintén idős felesége elővették értékeiket, amiket a tettesek egy óvatlan pillanatban elloptak. Az okozott kár többmillió forint volt – közölte a rendőrség.

Hasonló módszerrel próbálkoztak május 3-án is, szintén a XI. kerületben. Ekkor is az utcán szólítottak meg egy idős férfit, akinek mobiltelefonon mutattak rendőrigazolványt, és azt mondták neki, hogy betörtek otthonába. Hazakísérték, hogy „ellenőrizhessék”, mi tűnt el, de az egyik szomszéd kijött a lépcsőházba, kérdőre vonta az állítólagos rendőröket, akik inkább gyorsan távoztak.
Május 18-án délelőtt a XIV. kerületben károsítottak így meg egy idős férfit. A forgatókönyv ezúttal is ugyanaz volt: az álrendőrök az utcán szemelték ki áldozatukat, valamiféle igazolványt mutattak, és betörésre hivatkozva hazakísérték, hogy értékeit ellenőrizzék. Ez alkalommal többszázezer forintot zsákmányoltak, majd elmenekültek.
Az újbudai rendőrök nyomozásának adatai arra mutattak, hogy a bűncselekményeket ugyanaz a páros követhette el. A feltételezett tettesek kocsiját utolsó akciójuk után nem sokkal a BRFK Vagyonvédelmi Osztály és a Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársainak segítségével próbálták megállítani. A két férfi a rendőrautók jelzéseit figyelmen kívül hagyva továbbhajtott, míg végül 12 óra körül a XVI. kerületi Szlovák út és Timur utca kereszteződésében nekiütköztek két másik autónak és egy parkoló járműnek.
A két menekülő férfit és az egyik vétlen autó sofőrjét a mentők kórházba vitték. A feltételezett elkövetőket ellátásuk után a XI. Kerületi Rendőrkapitányságra állították elő. L. Tamás 32 éves és R. Valentin 33 éves budapesti lakosokat bűnszövetségben elkövetett kifosztás bűntett és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, őrizetbe vették őket, és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására. A fővárosi nyomozók azt is vizsgálják, hogy a gyanúsítottak követhettek-e el további hasonló cselekményeket, valamint, hogy autós menekülésük során közúti veszélyeztetést vagy más közlekedési jogsértést megvalósítottak-e.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
