Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2016. Július 03. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - hónapról-hónapra erősödik a nyomás a szerb-magyar határon

Illegális bevándorlás - hónapról-hónapra erősödik a nyomás a szerb-magyar határon

Hónapról-hónapra egyre többen kísérelnek meg átjutni a 175 kilométer hosszú szerb-magyar határszakaszon;

a jogalkotó ennek kezelésére hatékony és a menekültstátusz megszerzésének lehetőségét fenntartó megoldást alkalmaz a határtól 8 kilométeren belül elfogott migránsok tranzitzónába terelésével - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton telefonon az MTI-nek. Az erről szóló törvénymódosítás kedden lép hatályba.

Bakondi György hozzátette: az Ausztriában elfogottaknál is ugyanez az eljárás, az intézkedés célja, hogy jogellenesen senki ne tartózkodhasson Magyarországon.

Beszámolt arról, hogy péntekig idén összesen 17 489 embert fogtak el erőszakos tiltott határátlépés során és csaknem 5000 büntetőeljárás indult. A menekültstátusz elbírálásának ideje 72 óra, a többség, a fiatal férfiak esetében helyben bírálják el a kérelmet - nemzetbiztonsági, bűnügyi, közegészségügyi kockázatokat kiszűrve - és döntenek arról, kaphat-e menedékjogot vagy sem.

A migránsok közötti, pénteki fóti gyermekotthonban történt verekedésről elmondta: a mintegy 20, afgán és pakisztáni fiatal a rendőrök megérkezésére hagyta abba a verekedést, 3 ember szenvedett 8 napon belül gyógyuló sérüléseket.

Bakondi György szerint az ehhez hasonló eseteket a külső határ őrizetének megerősítésével lehetne megelőzni, akkor, ha figyelembe vennék Magyarország javaslatait a több más országgal együtt kialakítandó hármas védővonalról. Az első a kibocsátó-, valamint a tranzitországok támogatása, együttműködési rendszer kiépítése, hogy ne induljanak útnak vagy ne haladjanak át a tranzitországokon migránsok - mondta. A másik az Európai Unión kívüli hot spotok létrehozása, amelyeknél megállapítanák, ki jogosult valóban politikai menedékjogra, a harmadik pedig a külső határok őrizete Európa-szerte - ismertette. Ezek szükségesek ahhoz, hogy ne következzenek be a közbiztonságot és nem egy esetben a nemzetbiztonságot fenyegető súlyos cselekmények - mutatott rá a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját