Hírek
2015. Június 27. 10:23, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Ismét több mint ezer határsértőt tartóztattak föl
Csongrád megye déli részén 1087 határsértőt, köztük 159 gyermeket tartóztattak fel a rendőrök pénteken - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője szombaton az MTI-t.
Szenti Szabolcs közölte, elfogtak két, embercsempészés bűntettével megalapozottan gyanúsítható sofőrt is Szegeden, a Tompai kapunál. Egy magyar férfi 24 embert - szír, palesztin, iraki és afgán állampolgárokat -, míg egy szlovák sofőr hat szíriai határsértőt szállított. A határsértők ellen idegenrendészeti eljárást kezdeményezett a rendőrség.
Az országban tiltott határátlépés miatt pénteken összesen 1516 embert fogtak el a rendőrök, egy esetben közokirat-hamisítás öt gyanúsítottal szemben pedig embercsempészés miatt indult büntetőeljárás - tudatta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
