Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2016. Április 22. 09:55, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu

Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos

Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos

Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint Magyarország még mindig biztonságos helyzetben van.

A szakértőt az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában az illegális bevándorlásról és a terrorizmusról kérdezték. Azt mondta, hogy rettegni nem kell, a helyes magatartás az odafigyelés, az "óvatos félelem".

Georg Spöttle arról is beszélt: valaki úgy válik terroristává, hogy "átmegy egy agymosáson". Véleménye szerint az Iszlám Állam az emberek gyengeségét keresi: azokat célozza meg, akik két világ között "lebegnek", és sem arabnak, sem európainak nem érzik magukat; nekik azt üzeni, hogy térjenek vissza a gyökereikhez, és fanatizálja őket.

A szakértő hozzátette: komoly probléma, hogy a migránsok nem tekintik magukénak és nem tanulják meg a befogadó országok nyelvét, és így párhuzamos társadalmak alakulnak ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.