Hírek
2024. December 03. 07:48, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Iskolákban segítette a digitális álampolgárság felvételét a kormányablak busz
Mostantól kezdve egy kulcs és egy mobiltelefon segítségével bárhová el tudunk jutni, mert minden igazolványunk, minden okmányunk a mobiltelefonunkon lesz – mondta a Pest Vármegyei Kormányhivatal főispánja hétfőn Halásztelken.
Tarnai Richárd a Bocskai István Református Oktatási Központban közölte, Pest vármegyében a kormányhivatal egy évvel ezelőtt elhatározta: lehetőséget biztosít az oktatási intézményeknek, hogy azok a diákok, akik a felsőoktatásba jelentkeznek és felvételi vizsgára készülnek, kérhessék, látogasson el hozzájuk a kormányablakbusz, és így oktatási intézményükben tudják az ügyfélkaput megnyitni, illetve kérni a digitális állampolgárságot.
Hozzátette: egy évvel ezelőtt 12 oktatási intézmény igényelte ezt a lehetőséget, idén viszont 37 jelentkezett eddig.
Tarnai Richárd elmondta, hogy egy mobilapplikáció letöltésével és egy digitális eszközzel bárki azonosítani tudja magát. Hozzátette, hogy mindehhez az applikáció letöltése után csak annyi kell, hogy az igénylőt a telefonja segítségével, vagy a kormányablakban, esetleg a kormányablakbuszban, 10-20 másodperc alatt regisztrálják.
A lakosság 80-90 százaléka rendelkezik olyan technikai eszközzel, amellyel lehetséges a digitális állampolgárság igénybevétele, eddig csaknem 500 ezren regisztráltak – tette hozzá a kormányhivatal vezetője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
