Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2022. Július 11. 09:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés

Ismét a plenáris ülés előtt a 2023-as költségvetés

Kétnapos ülést tart a héten az Országgyűlés, ismét a plenáris ülés elé kerül a 2023-as költségvetési törvényjavaslat.

Hétfőn 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik az ülés.

Ezt követően három órán keresztül interpellációk, azonnali kérdések és kérdések hangzanak el a parlamentben.

A képviselők bizottsági jelentéseket és az összegző módosító javaslatokat is megvitatnak.

A napirenden szerepel annak a jegyzőkönyvnek a kihirdetése, amely Horvátország uniós csatlakozása miatt készült az EU és Közép-Amerika közötti társulási megállapodáshoz. Tárgyalják az unió és Katar közötti légiközlekedési megállapodást.

Ugyancsak megvitatják a honvédelmi adatkezelésekről szóló törvényjavaslat bizottsági jelentéseit és összegző módosító indítványát. Az újraszabályozott különleges jogrend miatt új honvédelmi törvény lép hatályba novemberben, emellett az adatvesztést szeretnék elkerülni, ezzel indokolja a kormány a honvédelmi célú adatkezelési szabályok felülvizsgálatát.

Az utolsó napirendi pont a 2023-as költségvetés összegző módosító indítványának vitája. A módosító javaslat, az eredeti előterjesztéshez képest, némileg több bevétellel és kiadással számol, de a hiányt változatlan mértékben határozza meg.

Az Országgyűlés tavaszi, rendes ülésszaka június 15-ig tartott, azóta rendkívüli üléseken tanácskoznak a képviselők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés