Hírek
2011. Szeptember 22. 07:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: HírTV
Ismét nincs nyugalom Japánban

Japában hat ember halt meg a Roke tájfun miatt. A vihar Honsu szigetére csapott le, ahol fennakadásokat okozott a közlekedésben, járatok százait kellett törölni, egymillió ember kitelepítését rendelték el a hatóságok.
A Csendes-óceán felől érkezett tájfun Japán középső része felé halad, várhatóan nem kíméli majd sem a fővárost, Tokiót, sem a márciusi földrengés sújtotta Fukusima prefektúrát.
Heves esőzésekkel és óránként 216 kilométeres széllökésekkel kísérve érte el Japán főszigetét a Roke névre keresztelt tájfun. A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék áradásokat okozott, az árvizeknek már több halálos áldozata van. A megáradt folyók miatt az ország egyes részein leállt a közlekedés, és több száz repülőjáratot is töröltek. A ciklon miatt leállt a termelés a Toyota több gyárában is az ország középső részén.
A hatóságok minden erejükkel a gátakat erősítik, és több mint egymillió ember kitelepítését is elrendelték. Egyes településekről az áradások miatt csak csónakokkal tudták kimenekíteni az embereket.
A vihar az előrejelzések szerint a fővárost, Tokiót, illetve a márciusi földrengés és szökőár által legjobban sújtott Fukusima prefektúrát is eléri, ahol a megrongálódott erőmű található. A megrongálódott atomerőmű üzemeltetője mindent elkövet, hogy a nagy mennyiségű csapadék ne jusson be az erőmű reaktoraiba. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.
2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja
Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én
Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.
2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld
Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra
Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -