Hírek
2018. Február 21. 13:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ismét őrizetbe vették a 680 milliós váltóhamisítással gyanúsított közjegyzőt
Ismét őrizetbe vették a 680 milliós váltóhamisítással gyanúsított közjegyzőt, mivel a házi őrizet hatálya alatt újabb bűncselekményt követett el
és bizonyítékok eltüntetésével próbálta meghiúsítani büntetőügyében a bizonyítást - közölte a fővárosi főügyész szerdáén az MTI-vel.
Ibolya Tibor közleményében felidézte: a Budapesti Nyomozó Ügyészség a közjegyzőként tevékenykedő férfit és bűntársait csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsítja. A nyomozó ügyészség a közjegyzőt január 24-én gyanúsítottként hallgatta ki, őrizetbe vette, és indítványozta előzetes letartóztatását, a bíróság azonban enyhébb kényszerintézkedést, házi őrizetet rendelt el.
A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi ezt követően, a folyamatban lévő büntetőeljárás, illetve házi őrizet hatálya alatt szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követett el, amely miatt ellene a Központi Nyomozó Főügyészségen indult büntetőeljárás - tette hozzá a főügyész.
Ibolya Tibor közölte: megalapozottan feltehető továbbá az is, hogy a gyanúsított a házi őrizet hatálya alatt tárgyi bizonyítási eszközök, okiratok elrejtésével, nem kizárhatóan megsemmisítésével meghiúsítani, illetve megnehezíteni igyekszik az ellene folyó büntetőeljárásban a bizonyítást.
Mindezek alapján a Budapesti Nyomozó Ügyészség a közjegyzőt ismét bűnügyi őrizetbe vette, és indítványozza az előzetes letartóztatását, amelynek elrendelése kérdésében szerdán dönt a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
