Hírek
2018. Szeptember 29. 10:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Január elsején lép hatályba a közjegyzői díjszabásról szóló rendelet

A közjegyzői díjszabásról szóló igazságügyi minisztériumi (IM-) rendelet 2019. január 1-jén lép hatályba - az erről szóló miniszteri rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg pénteken.
Először a hirado.hu írta meg pénteken, az IM-re hivatkozva, hogy nem október elsején - mint az korábban elterjedt - lép hatályba az a rendelet, amely emeli a közjegyzői díjak mértékét.
Emlékeztettek: a díj kiszabásának és megfizetésének módját az állam határozza meg. Az erről szóló rendelet a polgári közjegyzőség visszaállításakor, 1991-ben született.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal