Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2019. Április 04. 10:55, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jól tartott a magyar baromfi döntő többsége

Jól tartott a magyar baromfi döntő többsége

A magyar baromfi döntő többsége jól tartott, mert a legtöbb gazda nemcsak az előírásoknak megfelelően, hanem a kötelező tartási feltételeknél jobb körülményeket biztosítva tartja az állatokat

- közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára csütörtökön az M1-en.

Feldman Zsolt azt mondta, az előírásokon túlmutató állatjóléti kötelezettségvállalás azonban többletköltséget jelent a gazdáknak, ezért a kormány támogatással segíti őket.

Idén 13 milliárd forint áll rendelkezésre a baromfi állatjóléti támogatási programra, amelyre a baromfitartók április 15-ig nyújthatják be a kérelmeket – ismertette.

Hozzátette, a támogatást például a jobb minőségű takarmányozásra, a kíméletes állatmozgatásra és szállításra, valamint jobb klimatikus állapotok megteremtésére lehet igénybe venni.

Kitért arra is, Magyarországon jelenleg több mint kétezer vállalkozó foglalkozik baromfi hizlalással, és évente mintegy 130-150 milliárd forint bevétel keletkezik a baromfihús exportjából.

Címkék: állat, agrár, baromfi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.