Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2011. Október 12. 07:13, szerda | Külföld
Forrás: OrintPress

Kaliforniában már korhatáros a szoláriumhasználat

Kaliforniában már korhatáros a szoláriumhasználat

Kalifornia az első olyan amerikai állam a sorban, ahol a törvényhozók úgy döntöttek, hogy korhatárhoz kötik a szoláriumok használatát. Így a jövőben 18 év alattiak nem járhatnak szolárium stúdiókba barnulni.

A kaliforniai kormányzó, Jerry Brown csütörtökön írta alá a határozatot, amelynek értelmében 2012. január 1-jétől 18 év alattiak az állam területén nem barnulhatnak szoláriumokban. A javaslatot a szenátor, Ted Lieu is támogatta - írja a BBC Health News.

Már több amerikai államban is szabályozták a berendezések használatát korábban, Kalifornia azonban az első, ahol a tizenéves korosztályt szinte teljesen kizárták a szalonokból. A hivatalos indoklás azokra a kutatásokra támaszkodik, amelyek bebizonyították, hogy a gépekből áramló ultraibolya sugarak növelik a bőrrák kialakulásának esélyét.

Az amerikai szolárium szövetség, az Indoor Tanning Association nemtetszését fejezte ki a döntéssel kapcsolatban. Elmondásuk szerint a 18 év alattiak a kuncsaftok 5-10 százalékát teszik ki jelenleg, így a szabályozás miatti bevételkiesés fájni fog a vállalkozásoknak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.

2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást

Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.