Hírek
2017. December 18. 14:52, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Karácsonyfát állítottak a búvárok… a Pala mélyén!!! - FOTÓK

Már hagyomány, hogy karácsony közeledtével a környékbeli búvárok is állítanak karácsonyfát. Persze stílszerűen nem egy szobában, vagy teremben, hanem a víz alatt, a Palatinus tó mélyén.
Ahogy az évekkel ezelőtt is már megszokott volt, az idei karácsonyfa állításon is számos búvárt és barátaikat fogadta a Palatinus tó partján az Öböl Music Beach területén található Öbölbeach Búvár Centrum csapata.
A rendezvényre közel ötvenen gyűltek össze és közülük 17-en vállalkoztak arra, hogy az ünnep apropójából lemerüljenek a 3-4 fokos kristálytiszta vízbe. A szervezők megoldották az élő adás lehetőségét, így a kevésbé elvetemültek a partról követhették egyenesben a víz alatt zajló eseményeket egy kivetítőn. Ezzel a forralt bort, illetve teát iszogató, zsíros kenyeret vagy süteményeket falatozó vendégek is jól láthatták, ahogy a merülők megérkeznek a világító (!) lámpafüzérrel is egyedivé tett, feldíszített karácsonyfával és azt 4-5 méteres mélységben, a kijelölt helyére állítják.
A merülés után igencsak jólesett a forró ital a búvároknak. A hideg víz dacára, mindenki boldogan mesélte a friss élményeket és sokan már a jég alá merülést tervezgették… Csak legyen idén is jég és mi biztosan ott leszünk – hangsúlyozták a búvárok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.
2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi
Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe
2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi
Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!
Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.