Hírek
2023. Február 08. 07:33, szerda |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Karamboloztak, majd összeverekedtek - Videóval
Garázdaság vétsége miatt az Esztergomi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a két férfit, akik közlekedési vitájukat verekedéssel zárták.
Az elkövetők 2022. december 9-én, Esztergomban, egy közlekedési baleset miatt vitáztak egymással, majd dulakodtak. Ennek során megragadták egymás ruházatát, majd az egyik átlökte a másikat az árok túloldalára, majd ő is átlépett az árkon. A férfi hozzá lépett, megütötte, aki emiatt a földre esett. Ezután ez a férfi felállt, ő lépett a másikhoz közel, őt elgáncsolta, majd az így földre került ellenfelét ököllel többször megütötte. Végül a földön lévő férfit egyszer fejbe rúgta.
A fejbe rúgott férfinak 8 napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek, emiatt nem kérte a sérülést okozó férfi megbüntetését.
Az ügyészség indítványa alapján az Esztergomi Járásbíróság mindkét férfit egyaránt 240.000 forint pénzbüntetésre ítélte. Az elsőfokú ítéletet az ügyész tudomásul vette. Az egyik férfi vonatkozásában az ítélet jogerőssé vált, mert azt az elkövető és védője is tudomásul vette, a másik férfi és védője a jogorvoslati nyilatkozat megtételére három munkanapot tartott fenn.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

