Hírek
2013. Július 02. 11:09, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Karlovy Vary: bemutatkozott a Zéró
Jelentős érdeklődés övezte Nemes Gyula Zéró címmel készülő filmjének bemutatkozását Karlovy Vary-ban a filmfesztivál szakmai fórumán.
A Karlovy Vary filmfesztivál zsúfolásig megtelt kongresszusi termében mutattak be 19 gyártás, illetve utómunka alatt lévő filmet az alkotóik hétfőn délután. Az A-kategóriás filmfesztivál Works in Progress 2013 című szakmai fóruma meghívásos alapon működik, és a régió készülő filmjeire koncentrál, amelyeket a rendezők és a producerek prezentálnak - közölte a Magyar Filmunió kedden az MTI-vel.
Nemes Gyula Zéró című új filmje, amelyből néhány perc ízelítőt is láthatott a csehországi filmfesztivál szakmai közönsége, egy fiatal méhészről szól, aki szembesül a méhek kihalásával és ezért egy anarchista-terrorista akcióba kezd a fogyasztói társadalom ellen.
A négy részből álló, különböző műfajokban elmesélt történet főszereplője Kovács Krisztián, partnere Martina Kratka cseh színésznő, mellettük Tóth Orsi, valamint a világhírű német színész, Udo Kier is szerepel Nemes Gyula új játékfilmjében. Udo Kier, aki számos hollywoodi filmben szerepelt (Penge, Armageddon, Iron Sky), és játszott Lars von Trier filmjeiben is, Bódy Gábor egyik kedvenc színésze, a Nárcisz és Psyché című mozi főszereplője.
A Zéró forgatása februárban kezdődött Afrikában, május óta folytatódik Budapesten, a film 2014-ben kerül a mozikba. Az operatőr Dobóczi Balázs, akivel a rendező eddigi filmjeit is készítette. A magyar-cseh-német koprodukcióban készülő Zéró gyártását a Magyar Nemzeti Filmalap 180 millió forinttal támogatta.
Nemes Gyula a prágai FAMU-n diplomázott filmrendező szakon, rövid- és dokumentumfilmek rendezését követően 2006-ban készítette el Egyetleneim címmel első játékfilmjét, amelyet a velencei filmfesztivál Kritikusok Hete meghívott a programjába. A Letűnt világ című, a Kopaszi gát átépítéséről készített alkotása 2008-ban megnyerte a legjobb dokumentumfilmet illető Kristály Glóbusz díjat Karlovy Vary-ban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

