Hírek
2012. Január 30. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Keddig kérhetjük a munkáltatói adómegállapítást

Keddig lehet munkáltatói adómegállapítást kérni. A munkáltatóknak, kifizetőknek is addig kell kiadniuk a magánszemélyek számára kifizetett jövedelmekről és levonásokról szóló igazolásokat.
A munkáltatói adómegállapítás igénybevételére az adóhatóság honlapján közzétett tájékoztató szerint akkor jogosult a magánszemély, ha kizárólag az adó elszámolását vállaló munkáltatótól szerzett olyan bevételt, amelyet a nyilatkozat hiányában önadózóként köteles lenne bevallani. Ha a magánszemély nem kéri a munkáltatói adómegállapítást, arról is nyilatkoznia kell.
A 2010-es adóévről 4 és fél millió magánszemély adott be szja bevallást, 22 ezerrel több az előző évinél. Az önbevallók aránya tavaly 1 százalékkal csökkent az előző évihez képest, de tavaly még így is 79 százalék választotta ezt a bevallási módot - tájékoztatott az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:40, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év februárjáig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés kapcsán
2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K