Hírek
2020. Március 14. 18:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kereskedelmi szövetség: Nincs ok a készletfelhalmozásra
Nincs ok az otthoni készletfelhalmozásra a koronavírus okozta járvány miatt - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára pénteken az M1-en.
Hozzátette: előfordulhat üres polc, választékhiány az üzletekben nagyobb roham alkalmával, de a boltosok minden alkalommal pótolják a kifogyott készleteket, igaz az árufeltöltésnek természetes időigénye van.
Vámos György rámutatott arra, hogy az élelmiszerkínálat 80 százaléka hazai forrásból származik.
A szövetség főtitkára szerint helyes kormányzati szándék a fogyasztóvédelmi ellenőrzések erősítése. A durva, indokolatlan áremeléseknek híre megy, így a fogyasztóvédők tudhatják, hol kell ellenőrizniük - tette hozzá.
Vámos György szerint nem lehet kizárni az áremelkedést a mostani helyzetben, de ez nem eredményez extraprofitot. Lehet a boltokban választékhiány, de az alapellátásban semmiféle gond nem várható - jelentette ki a főtitkár.
A biztonságos vásárlással kapcsolatban a szövetség ajánlja, hogy a vásárlók tartsanak ésszerű távolságot egymástól, használják lehetőség szerint az önkiszolgáló pénztárt és a bankkártyát - mondta Vámos György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
