Hírek
2011. Augusztus 25. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Keszthelyi táncfesztivál
Szeptemberben – immár hagyományosan – három napra Keszthely lesz a balatoni tánc fővárosa.
A Nemzeti Táncszínház és a Balaton Kongresszusi Központ és Színház szeptember 15-17. között rendezi meg a 9. Keszthelyi Táncpanorámát, amelyen három nap alatt négy táncos előadást mutatnak be. A programban gyerekelőadás, balett és néptánc is szerepel.
Kilencedik alkalommal várja a táncok szerelmeseit, illetve a táncelőadások iránt érdeklődőket szeptember 15-től a Balaton Kongresszusi Központ és Színházban a Keszthelyi Táncpanoráma. A repertoárban négy olyan előadás található, amely a Nemzeti Táncszínházban minden alkalommal nagy sikert arat. A rendezvény célja, hogy a balatoni régióban élőknek, pihenőknek is megmutassa a magyar táncművészet sokszínűségét. A három nap fellépői: Honvéd Táncszínház, Budai László és vendégei valamint a Szegedi Kortárs Balett.
„Számunkra nagyon fontos, hogy megmutassuk: a tánc mindenkihez szól, nemtől, kortól és anyanyelvtől függetlenül. A tánc közös nyelv, hiszen egy-egy darab szavak nélkül szól hozzánk. A programot úgy állítottuk össze, hogy a legkisebbektől a legidősebbekig mindenki találjon benne a szívéhez közel álló előadást” – nyilatkozta Török Jolán, a Nemzeti Táncszínház igazgatója.
A fesztivál csütörtök délután a Honvéd Táncszínház Csipkerózsika című gyerekelőadásával indul. A közismert mesedarab ezúttal a néptánccal és tradicionális magyar folklór elemeivel elevenedik meg a színpadon.
Csütörtök este szintén a Honvéd Táncszínház előadása lesz látható. Ekkor már a felnőtt közönséget várják a Ballada – A halálba táncoltatott leány című darabbal. A produkció Hules Endre A halálba táncoltatott leány című filmjének színpadi adaptációja. A film koreográfusa Zsuráfszky Zoltán volt, aki egyben a táncelőadás rendezője is. Hules alkotása az augusztus 18-a óta zajló Montreali Nemzetközi Filmfesztivál Versenyprogramjában szerepel.
Pénteken Budai László és vendégei a Tangó Pillanatokkal várják a közönséget. Az előadás a Nemzeti Táncszínház nyári programsorozatában, a Táncestek a Karmelita Udvarban is szerepelt, mindkét alkalommal teltház és vastaps fogadta a művészeket. A rendezvényt szombaton este Juronics Tamás koreográfiája, a Carmina Burana zárja. Az előadáson egy civilizáció romjain tengődő, életben maradásáért küzdő, emberszerű barbár közösség rituálékkal teli életébe pillantunk be, akik félelmeikkel harcolva, ösztöneik által vezérelve próbálják átvészelni, amit a Sors rájuk ró. Az előadások helyszíne a Balaton Kongresszusi Központ és Színház.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
