Hírek
2012. November 13. 10:00, kedd |
Helyi
Forrás: PR Garden
Kesztölcön koncertezik a Maszkura és a Tücsökraj - videók
Életvidám, táncra csábító örömzenét visz Kesztölcre november 17-én, szombaton este a Maszkura és a Tücsökraj. A zenekar a Faház Sörözőben mutatja meg egyedi hangzásvilágát.
A Maszkura és a Tücsökraj harmadik nagylemeze, a Sztárzseni tavasszal jelent meg. Az album picit komolyabb, érzelmesebb, mint a korábbiak, de az új dalokra is remekül mulathat minden generáció. A sajátos ízű szövegek semmivel össze nem téveszthető stíluskavalkádban csendülnek fel. A dalokban harmonikusan, egyszerre van jelen az alternatív pop, a rap, a hip-hop, a jazz, a swing, a magyar nóta és a csárdás is.
Az új lemezhez már elkészült az első videóklip, amelyben a rajongók a főszereplők. A Maszkura és a Tücsökraj nyáron arra kérte közönségét, hogy a Zsír a track című dalukhoz küldjenek be mobiltelefonnal vagy kézikamerával felvett képsorokat a legőrültebb, legviccesebb, legfelszabadultabb táncmozdulataikról. A Zsír a track kicsit csúfondáros szövegéhez és dallamához valóban nagyon illenek az elképesztő mozgáskultúrát felvonultató pár másodperces szösszenetek. Leckéket vehetünk fekve táncolásból, de megtanulhatjuk azt is, hogyan lehet úszómozdulatokkal riszálni, és az is kiderül, hogy a zuhanyzóban nemcsak énekelni, hanem ropni is lehet. A mókából a zenekar barátai sem akartak kimaradni: volt, aki Malacka bőrébe bújt, mások bebizonyították, hogy guggolás közben is lehet gitározni, és olyan is akadt, aki kötéltánc helyett a kötél-ukulelézés alapjait fektette le az elküldött videón. Az egyik leglátványosabb jelenetet egy kungfuzó zenésztársuk révén kapták. A kínai ünnepségeken állandó szereplő oroszlán (az a jelmez, ami inkább emlékeztet egy sárkányra) is bulizik így a dalban. A klip összekötő sztorija egy rádiós szürke hétköznapjait ábrázolja, kicsit kifigurázva, DJ OrdiTronic tolmácsolásában.
A Zsír a track című dal videóklipje:
Pesti nők:
Tiszta gyümölcs:
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
