Hírek
2020. Október 05. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Két melegrekord is megdőlt az indián nyárban
Két melegrekord is megdőlt az indián nyárban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.
Mint írták: szombaton az ország déli területein több helyen is 30 Celsius-fok fölé melegedett fel a levegő. A Baranya megyei Kémesen 30,8 fokot regisztráltak, és ezzel megdőlt az október 3-ra vonatkozó maximumhőmérséklet rekordja. Mostanáig az október 3-i melegrekord 30,1 fok volt, amelyet 1985-ben mértek Mohácson.
Az október 4. legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord mostanáig 17,8 fok volt, amelyet Milotán mértek 2006-ban. Most ez is megdőlt, mivel Sarkad-malomfokon mindössze 18,2 fokig hűlt le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
