Hírek
2020. Október 05. 09:59, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: pixaba
Kínából rendelt, hamis memóriakártyákat akart eladni
Iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indult eljárás egy esztergomi férfival szemben, aki hamis memóriakártyákat akart eladni.
A férfi 38 memóriakártyát rendelt Kínából, amelyeket 2019. február 21-ig esztergomi lakásában tartott. A férfi interneten eladásra hirdette meg ezeket, majd 2019. február 21-én megpróbálta értékesíteni Budapesten a Nyugati téren, ahol a NAV járőrei a memóriakártyákat lefoglalták.
A lefoglalt memóriakártyák hamisítványok, az azokon feltüntetett megjelölések oltalom alatt álló lajstromozott európai uniós védjegyek – közölte az ügyészség.
Az elkövető a védjegy jogosultjának összesen 134 234 forint vagyoni hátrányt okozott.
Az Esztergomi Járási Ügyészség az elkövetővel szemben a büntetőeljárást felfüggesztette, és az ügyet közvetítői eljárásra utalta.
A közvetítői eljárásban az elkövető a sértettnek okozott vagyoni hátrányt megtérítette.
A büntetőjogi rendelkezések szerint nem büntethető, aki a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűncselekmény elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette.
Az elkövető a bűncselekménnyel a sértettnek okozott sérelmet jóvátette, ezért az ügyészség az eljárást megszüntette – tette hozzá a vádhatóság.
Korábbi cikkek:
Ittasan tanított vezetni egy szintén ittas nőt
Súlyosításért fellebbezett az ügyész az embercsempész bűnbanda ügyében
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
