Hírek
2023. Április 27. 09:45, csütörtök |
				Belföld				
Forrás: mti
				
				Klebelsberg Központ: hamarosan 22 ezer tablet érkezik az iskolákba
 
				A kormány 22 ezer tabletet biztosít ingyenesen a tankerületi központok által fenntartott általános iskolák számára, az eszközök májusban érkeznek az intézményekhez - közölte a Klebelsberg Központ csütörtökön az MTI-vel.
A Központi Statisztikai Hivatal által a 2022. évi népszámlálás során használt infokommunikációs eszközök az alsó tagozatos tanulók digitális kompetenciafejlesztését segítik majd - írták.
A tájékoztatás szerint a tabletek kiosztását a Klebelsberg Központ koordinálja, mind a hatvan tankerületi központ április végéig megkapta az eszközöket, amelyek májusban jutnak el a köznevelési intézményekhez. Az eszközöket nem a tanulók, hanem az intézmények kapják, így több osztály is tudja azokat használni.
"Az új tabletek elsősorban azokba az általános iskolába kerülnek, ahol alacsonyabb a digitális eszközellátottság, magas a hátrányos helyzetű tanulók aránya, és ahol az intézmény vállalja, hogy az oktatás során a tableteket rendszeresen használni fogja" - tudatta a Klebelsberg Központ.
A fotó illusztráció -baptistaoktatas.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
