Hírek
2012. Február 21. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kolontár vörösbe borult - a polgármester fél a szálló por káros hatásától
Vörös por lepte be Kolontárt. A település polgármestere tart az ajkai timföldgyár területéről származó anyag egészségkárosító hatásától.
Tili Károly az InfoRádiónak elmondta, hogy az érintett helyi roma közösség számára ideiglenes lakásmegoldást szeretne biztosítani, de az általa felkeresett hatóságok, hivatalok eddig nem reagáltak a segítségkérésére
A múlt heti rendkívül erős szél Kolontár belterületét és a településhez tartozó Lőrintepusztát hordta tele vörös porral - tudta meg az Inforádió Tili Károly polgármestertől, aki elmondta, annyira sűrű volt a vörös por, hogy nem lehetett látni. Autóval csak ködlámpával lehetett közlekedni, a gyerekeket pedig nem merték elengedni az iskolába. Később csitult a szél és öt-hat centiméter hó esett, amely eltakarta a port.
A polgármester szerint amíg a tározót nem fedik be, a kiporzás időről-időre megismétlődhet. Márpedig a vörös por nem tesz jót a szervezetnek, bár kevésbé káros, mint a kiömlött vörösiszap, mert nincsen akkora lúgtartalma
Tili Károly értesítette az illetékes környezetvédelmi hatóságot, a katasztrófavédelmi igazgatóságot és a belügyminisztert is. Úgy véli, rövid távon az lenne a megoldás, hogy az érintett - többségében roma - lakosokat elköltöztetnék onnan. Senkit sem szabad kísérleti nyúlnak használni - fűzte hozzá. Ők azok, akik úgy döntöttek, hogy a 2010. október 4-ei vörösiszap-katasztrófa után is maradnak a Kolontáron - tájékoztatott az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.

