Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2023. Augusztus 10. 13:13, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Korábban érkeznek a szeptemberben esedékes családtámogatási ellátások

Korábban érkeznek a szeptemberben esedékes családtámogatási ellátások

Előrehozott családtámogatással segíti a kormány a gyermekes családokat az iskolakezdésre való felkészülésben - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint "immár hagyomány, hogy tanévkezdés előtt a családok, augusztus végén kapják meg a szeptemberben esedékes családi támogatást".

A juttatások korábbi utalásával és kézbesítésével a családok iskolakezdési terheit könnyíti a kormány - jelezték.

A Magyar Posta augusztus 24-étől kézbesíti a családi pótlékot, a gyermekgondozást segítő ellátást (gyest) és a gyermeknevelési támogatást (gyetet), a Magyar Államkincstár pedig augusztus 25-ére utalja a bankszámlákra a családi támogatást.

Az ellátások korábbi folyósítása idén mintegy 1 millió 75 ezer családnak jelent segítséget a tanévkezdés előtt - áll a közleményben.

Címkék: családi pótlék

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.