Hírek
2021. Április 25. 06:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Kormányszóvivő: közös siker a teraszok megnyitása
A vendéglátóhelyek teraszainak megnyitása közös siker, amiért köszönet illet mindenkit - mondta szombati videóüzenetében a kormányszóvivő.
Szentkirályi Alexandra szerint a vendéglátósok nagyon várták már ezt a pillanatot, a kormány pedig mellettük állt mindig, hiszen bértámogatást biztosított a munkahelyek megtartása érdekében a koronavírus-járvány alatt. A juttatás áprilisban és májusban is jár a teljes hónapra.
Elmondta, megkönnyítették a teraszok létesítést, és közterülethasználati díjat sem kell fizetni utánuk egész évben.
A szombati nyitás annak köszönhető, hogy 3,5 millióan már megkapták a koronavírus elleni oltást, a 4 milliós határ elérésekor pedig "újra vissza tudunk kapni valamit a szabadságunkból" - hangsúlyozta a kormányszóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf

