Hírek
2018. Szeptember 07. 19:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Kukoricásban termesztett kannabiszt, vádat emeltek ellene
Jelentős mennyiségű kábítószerrel elkövetett kereskedelem bűntettével vádolnak egy lakiteleki férfit, aki lakhelyelhagyási tilalmát töltve kukorica közé rejtve kannabiszt termesztett, és eladta azt
- közölte Bács-Kiskun Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel. A 62 éves, növénytermesztő szakképzettségű férfit már korábban is vádolták kábítószer-tartalmú növények termesztésével, amely miatt nem jogerősen 12 év fegyházbüntetést kapott 2015-ben - írták.
A vád szerint a férfi 2016 augusztusában kezdett el újra kannabiszt termeszteni, amelyből a nyomozók 118 tőt találtak meg októberében. A kannabisz tövek locsolásához a vádlott öntözőrendszert is kiépített. A vádlott a növények 80 százalékának felső részét már leszüretelte, és eladta a rajtaütés előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
