Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2023. December 08. 07:45, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Lázár János: az elmúlt 30 év legnagyobb tarifareformja készül

Lázár János: az elmúlt 30 év legnagyobb tarifareformja készül

Az elmúlt 30 év legnagyobb tarifareformját készíti az Építési és Közlekedési Minisztérium a MÁV-Volán Csoporttal - jelentette be a közösségi oldalán csütörtökön Lázár János.

Az építési és közlekedési miniszter azt szeretné elérni, hogy 65 év felett és 14 év alatt mindenki ingyen utazhasson Magyarországon. Ezzel minden magyar család a közösségi közlekedés nyertese lenne - tette hozzá.

A tárcavezető ingyenessé tenné a közlekedést a legsérülékenyebb társadalmi csoportok, például a fogyatékkal élők számára is, továbbá több segítséget adna a közalkalmazottak, többek között a pedagógusok és az egészségügyben dolgozók utazásához. Többet adni, kevesebbért és sokkal egyszerűbben, mint a Kádár-rendszerből örökölt bonyolult, legalább 65-féle jogcímre épülő, elavult tarifarendszerrel. Itt az ideje a rendszerváltásnak a jegyek és bérletek terén is - írta Lázár János.

A miniszter a cselekvési programot a kormányülésen bemutatta, előterjesztését december 19-én tárgyalja újra a kormány - olvasható a bejegyzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.