Hírek
2022. Június 25. 09:03, szombat |
Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: police.hu
Leszerelték és letartóztatták a terhes nőt megerőszakolni akaró katonát
Elrendelte a letartóztatását a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa annak a férfinek, aki hétfőn megtámadott egy várandós nőt Miskolcon - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség pénteken az MTI-t.
A megalapozott gyanú szerint a katona június 20-án délután, Miskolcon egy várandós nőt követett, mögé lépett, lehúzta a földre, és fojtogatni kezdte. Behúzta a sértettet egy erdős részre és "szexuális cselekményt akart vele végezni", de a nőnek sikerült felhívnia a segélyhívó központot, ezért a férfi elmenekült - írták.
A nő több testtáján horzsolásos, könnyű sérüléseket szenvedett.
A nyomozó ügyészség szexuális erőszak bűntette miatt gyanúsítottként hallgatta ki a büntetlen előéletű - csak a szabálysértési nyilvántartásban szereplő - 35 éves férfit, aki tagadta a bűncselekmény elkövetését. A bíróság a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára elrendelte a férfi letartóztatását. A döntés ellen a gyanúsított fellebbezett.
A férfi önkéntes területvédelmi tartalékos katonai jogviszonyát csütörtökön megszüntették - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
