Hírek
2011. Július 08. 14:45, péntek |
Sport
Forrás: HírTV
Letartóztatták a bajnokcsapat vezetőit
Törökországban 15 személyt tartóztattak le bundabotrány miatt. Az érintettek között vannak az egyik legnagyobb török klub, az idei bajnok, Fenerbache vezetői és több játékosa is.
A bundabotrány miatt 60 embert vettek őrizetbe Törökországban, közülük 15 gyanúsított letartóztatását rendelte el a török bíróság. Az érintetteket azzal vádolják, hogy tavaly 19 törökországi meccs eredményét befolyásolták.
Az érintettek között van az idei török bajnok Fenerbahce alelnöke és igazgatója, valamint 3 játékosa is. Sajtóértesülések szerint egy csatárnak azért ajánlottak pénzt, hogy ne rúgjon gólt egy meccsen, egy kapusnak pedig a szándékos hibázásért. Az egyik játékosnak állítólag 300 ezer dollárt ajánlottak. A rendőrség az összesen 15 török megyét érintő razzia alatt 8 engedély nélkül tartott fegyvert is lefoglalt.
A török miniszterelnök gyors és igazságos vizsgálati eredményt vár, mert az ügy árthat Törökország nemzetközi megítélésének. A bundázásban részt vett játékosok és egyesületek a bajnokságból való kizárásra, visszasorolásra, vagy akár 30 éves börtönbüntetésre is számíthatnak, ha beigazolódik vétkességük. A Fenerbahcét pedig megfoszthatják bajnoki címétől is. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:31, kedd | Sport
Örmény-magyar - Tóth Alex az itthonihoz hasonló meccsre számít
2025. November 10. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Fordított az FTC a Kazincbarcika ellen
A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-re nyert vasárnap a Kazincbarcika vendégeként Mezőkövesden a labdarúgó Fizz Liga 13. fordulójában.
2025. November 10. 07:40, hétfő | Sport
Brazil Nagydíj - Norris nyert és növelte előnyét az összetettben
2025. November 09. 09:54, vasárnap | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém egy góllal megnyerte a rangadót Szegeden
A címvédő Veszprém 32-31-re nyert a Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján.

