Hírek
2021. Április 28. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Letartóztatták a zuglói halálos késelés gyanúsítottját
Letartóztatta a bíróság azt a férfit, aki a gyanú szerint megölte a feleségét Zuglóban szombaton - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék kedden az MTI-t.
A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi április 24-én egy 21 centiméteres pengéjű késsel testszerte többször megszúrta, megvágta a vele egy gépkocsiban tartózkodó feleségét, aki emiatt a helyszínen életét vesztette. Az autóban volt a tettes és az áldozat közös kiskorú gyermeke is. A férfi cselekménye különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés, valamint kiskorú veszélyeztetésének megállapítására is alkalmas lehet - írták.
A megalapozott gyanút többek között rendőri jelentések, szemlejegyzőkönyvek, tanúvallomások és kamerafelvételekről készült jelentések támasztják alá - közölték.
Az ügyészség szökés, elrejtőzés, valamint az eljárás befolyásolásának veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatását.
A Budai Központi Kerületi Bíróság megállapította, hogy a külföldi állampolgárságú terhelt 2016 óta tanult Magyarországon. Kilenc hónapja éltek külön a feleségével, a cselekmény elkövetésekor már válófélben voltak. A gyanúsított tagadta a gyilkosságot, de a cselekmény elkövetésekor viselt ruhadarabjait még a rendőrség kiérkezése előtt egy szemetesbe rejtette.
A bíróság egy hónapra, május 27-éig elrendelte az emberöléssel gyanúsított férfi letartóztatását. A végzés végleges.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
