Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2021. Április 13. 08:10, kedd | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Letartóztattak egy dorogi és egy esztergomi kábítószer-kereskedőt

Letartóztattak egy dorogi és egy esztergomi kábítószer-kereskedőt

Letartóztatott az Esztergomi Járásbíróság egy dorogi és egy esztergom-kertvárosi férfit, akik kábítószert értékesítettek 2019-2020-ban - közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész kedden az MTI-vel.

Reszl Ildikó közleménye szerint a dorogi férfi és az élettársa az albérletében marihuánát és amfetamint értékesített. A férfi 2019-ben arra kérte a nőt, hogy az érkező vevőknek adja át az előre összekészített csomagot és vegye át azok árát. A nő ennek mintegy hússzor tett eleget, és előfordult az is, hogy neki kellett kimérnie, csomagolnia a kábítószert.

A férfi a befolyt pénzből fizette az albérlet költségeit, vett egy 3,5 millió forint értékű ingatlant és félmillió forintért egy autót.

Az esztergom-kertvárosi férfi 2020 tavasza után a dorogi férfitől több mint egymillió forintért vásárolt kábítószert, amelyből fogyasztott és három embernek összesen 900 ezer forintért értékesített is.

A rendőrök a két férfi lakásán és a kábítószer értékesítésből vásárolt külön ingatlanban alufóliába és nejlonzacskóba csomagolt növényi törmeléket, fehér port és kábítószerrel szennyezett használati tárgyakat foglaltak le.

Az ügyészség indítványára a bíróság egy-egy hónapra elrendelte a két férfi letartóztatását a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélye miatt. A végzés ellen az elkövetők és a védők fellebbezést nyújtottak be - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek

Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban

Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat

2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek

A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon

Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik