Hírek
2022. Március 19. 08:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Letartóztattak három, szexuális erőszakkal gyanúsított javítóintézeti fiatalt
Letartóztattak három, szexuális és fizikai erőszakkal gyanúsított, javítóintézeti nevelés alatt álló fiatalt pénteken - közölte a Budapest Környéki Törvényszék a honlapján.
Mindhárom gyanúsítottat korábban jogerősen javítóintézeti nevelésre ítélték, ott követték el az újabb bűncselekményt.
Az eljárás adatai szerint az Aszódi Javítóintézet kiskorú sértettje nevelőjének számolt be folyamatos bántalmazásáról. Elmondta, hogy a három fiatalkorú gyanúsított rendszeresen, naponta több alkalommal ököllel verte őt, február 25-én egyikük egy körülbelül 15 centis kalapáccsal legalább tízszer megütötte a koponyáját. A kiskorú beszámolóját orvosi vizsgálat támasztotta alá.
A sértett beszélt szexuális bántalmazásáról is, amit az egyik gyanúsított beismert.
Az ügyészi indítvány szerint feltehető, hogy a gyanúsítottak a szabadlábon hagyásuk esetén megszöknének, megnehezítenék a bizonyítást, illetve újabb bűncselekményeket követnének el.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája az indítvánnyal egyetértve mindhárom fiatal letartóztatását elrendelte április 18-ig; fellebbezések folytán a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld
NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:
