Hírek
2014. Július 10. 10:04, csütörtök | Belföld
Lokális volt a júniusi szennyeződés Balatonfürednél

Részlegesen lezárult az úszóversenyt követő megbetegedésekkel összefüggő vizsgálat, fejtette ki közleményben az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala.
Az Országos Környezetegészségügyi Intézetnek megküldött vizsgálati eredmények alapján jelenleg kiváló a Balaton vízminősége. Az Intézetben végzett laboratóriumi vizsgálatok igazolták, hogy a júniusi úszóverseny esetében lokális szennyeződésről volt szó.
A 2014. június 21-én Balatonfüreden megtartott úszóversenyt követő megbetegedésekkel kapcsolatban a járványügyi kivizsgálás még folyamatban van, a vízvizsgálatok azonban lezárultak. Az Országos Környezetegészségügyi Intézetben elvégzett elemzések igazolták a humán calicivírus jelenlétét. Azonban azt is megállapították, hogy a szennyeződés egy igen szűk területet érintett. A fertőző forrás felderítésére még zajlanak a járványügyi vizsgálatok.
A strandok üzemeltetőinek kötelessége a rendszeres önellenőrző vizsgálatok végzése a kijelölt fürdőhelyeken, így a Balaton körül is. A víz minőségét és a strandok higiénés állapotát az egészségügyi hatóság is folyamatosan figyelemmel kíséri, ellenőrzi.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat ismételten fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy az alapvető higiénés szabályok betartása közös érdekünk. A strandon a kijelölt illemhelyet használjuk, majd mossunk kezet. Beteg ember a strandokat ne látogassa. Fontos tudni, hogy a hasmenéses tünetek elmúlását követően még 3 napig, de akár még egy hétig is fennállhat a fertőző képesség, így a strandot, a fürdőzést legalább ennyi ideig kerülni kell.
A nem kijelölt fürdőhelyeken való fürdőzés a Balaton térségében sem javasolt, mivel ezeken a helyszíneken a víz minőségét nem ellenőrzik. Kerülni kell a felhevült testtel történő hirtelen vízbeugrást. A szülők gyermekeiket a strandokon soha ne hagyják felügyelet nélkül!
Országos Környezetegészségügyi Intézet
ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal