Hírek
2019. Augusztus 21. 18:57, szerda |
Helyi
Forrás: Romanek Etelka/facebook
Lovasok a Bottyán palotában
Egy saját faragású Mária-szobrot ajánlottak fel Esztergomnak a lóháton érkező hagyományőrzők.
Szokatlan látvány fogadta ma a városházára érkezőket délután: a belső udvarban kipányvázott lovak legelésztek békésen.

Romanek Etelka polgármester-asszony facebook oldalára feltölött posztból derült ki, mi történt:
"Egy fából faragott Mária szobrot ajándékozott a Bakonyi Poroszkálók hagyományőrző lovascsapata Esztergomnak, amit az 500 éve született várpalotai Thúry György emlékre szervezett lovastúra keretén belül adtak át a városházán. A hagyományőrzők Várpalotáról indultak, Esztergomból a hídon keresztül Ipolyszalkára, majd Középtúrra, onnan pedig Drégelypalánkra lovagolnak.
Csepin Péter, az egyesület elnöke elmondta: Esztergom a magyar államiság jelképe, ezért találták méltónak arra, hogy felajánlják a városnak társuk, Körmendy Béla fafaragó alkotását.
Az alkotó – ahogy az egyesület több másik tagja is – szerződéses katonaként szolgál, és nemsokára egy külföldi misszióba utazik, így a mostani lovaglás egyben egyfajta búcsútúra is volt Körmendy Bélától a 16. századi végvári hagyományokat őrző Bakonyi Poroszkálók csapatának."

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Március 31. 10:00, kedd | Életmód
Így lehet környezetbarátabb módon nyírni a füvet
Felhívással fordult a lakossághoz és kiemelten az önkormányzatokhoz a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a települési parkok és zöldfelületek fenntarthatóbb kezelése érdekében

