Hírek
2025. Július 23. 07:30, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
Hozzátette: a központi rendezvény Veszprémben lesz, de a nagyobb egyetemi városokban is szerveznek hasonló Pont Ott Partit.
Már harmadik éve, hogy több mint 120 ezren jelentkeznek a felsőoktatásba. Európában egyedüliként Magyarországon tízből mintegy nyolc diák állami ösztöndíjas képzésen kezdheti meg egyetemi tanulmányait, elsősorban a műszaki, a természettudományos, az orvosi, illetve a tanárképzésben
- mondta az államtitkár.
Szerda este 8 órától a Pont Ott Partikon nagy kivetítők mutatják majd a ponthatárokat, és aki megadta a telefonszámát, az SMS-ben is kap értesítést arról, hogy sikerült-e a felvételije és hová vették fel.
Akinek nem sikerült, az a pótfelvételi időszakban még jelentkezhet államilag támogatott és önköltséges helyekre - tette hozzá Varga-Bajusz Veronika.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

