Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2018. Május 30. 13:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Magyarország sokat tett a dohányzás visszaszorításáért

Magyarország sokat tett a dohányzás visszaszorításáért

Magyarország sokat tett a dohányzás visszaszorításáért, számos olyan intézkedést hozott, amiknek már vannak látható eredményei - mondta az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodavezetője szerdán Budakeszin.

A dohányfüstmentes világnap alkalmából tartott rendezvényen Ledia Lazeri felelevenítette, hogy Magyarország betiltotta a nyilvános, zárt helyeken történő dohányzást, csökkentette a cigarettát és egyéb dohánytermékeket árusító helyek számát, valamint megemelte ezen termékek jövedéki adóját.

Mindezen intézkedések hosszú távon hozzák majd meg a kívánt eredményeket, azonban az adatokból az látszik, hogy mind a nők, mind a férfiak esetében csökkent a dohányosok száma - emelte ki.

A leszokás támogatására és a megelőzés fontosságára hívják fel a figyelmet a Budakeszin zajló egészségnapon, amit közösen szervezett az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, Budakeszi önkormányzata, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériumának Dohányzás Fókuszpontja.

A rendezvény keretében együttműködési megállapodást kötött az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, a város önkormányzata és a Budakörnyéki Önkormányzati Társulás további települései.

Csutoráné Győri Ottilia, Budakeszi polgármestere a kezdeményezésről elmondta, céljuk a régió lakossága egészségi állapotának javítása, amelyben helyet kap a rendszeres testmozgás, a dohányzás visszaszorítása, az egészséges táplálkozás és a lelki egészség megőrzésének támogatása.

Kovács Gábor, a Korányi-intézet főigazgatója arról beszélt, hogy mindenki felelős a saját egészségéért. Arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a rendszeres testmozgás és a dohányfüstmentes élet segítségével megőrizhetjük szívünk, ereink és tüdőnk egészségét, csökkenthetjük a szívkoszorúér-betegség, az agyvérzés, az érszűkület és számos rákos betegség okozta halálozás kockázatát - emelte ki.

Budakeszin a dohányfüstmentes világnap és a Kihívás napja közös rendezvényén ingyenes szűrések mellett vezető orvosok adnak egyénre szabott tanácsokat, az érdeklődők kerékpáros erőnléti felmérésben vehetnek részt, a dohányzók szakértői támogatást kaphatnak a leszokáshoz, a legkisebbeket pedig a rászokást megelőző játékos programokkal várják.

Címkék: dohányzás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.