Hírek
2016. December 02. 09:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: illusztráció
Majdnem lelőtte szomszédját a részegen lövöldöző rendőr
Emberölés kísérlete miatt őrizetbe vett egy rendőrt a Budapesti Nyomozó Ügyészség.
A Fővárosi Főügyészség pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Budapesti Rendőr-főkapitányság hivatásos állományú tagja egy XXI. kerületi társasház földszintjén szolgálaton kívül, ittas állapotban szóváltásba keveredett a társasház házkezelőjének alkalmazottjával.
Ezt követően a rendőr engedéllyel tartott lőfegyverével több lövést adott le a lépcsőház plafonjába, majd ezután célzottan a sértett irányába sütötte el a fegyverét, aki a tűzlépcsőház ajtaját éppen becsukta. A lövedék nem találta el a férfit, átfúródott a tűzlépcsőház ajtaján és a falban állt meg.
A Budapesti Nyomozó Ügyészség a rendőrt emberölés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette, majd gyanúsítottként hallgatta ki, és indítványt tesz előzetes letartóztatásának elrendelésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
