Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2021. Május 05. 17:26, szerda | Belföld
Forrás: Index

Már három vakcinára lehet online időpontot foglalni

Már három vakcinára lehet online időpontot foglalni

Az operatív törzs a mai tájékoztatóján jelentette be, hogy már három vakcinára is lehet online időpontot foglalni.

A SINOPHARM- ÉSE AZ ASTRAZENECA-OLTÁS MELLETT MÁR SZPUTNYIK VAKCINÁRA IS VAN IDŐPONT, A KÉSZLET EREJÉIG.

FELHÍVTÁK A FIGYELMET, HOGY AZ IDŐPONTFOGLALÓT CSAK AZ OLTÁSRA REGISZTRÁLTAK TUDJÁK HASZNÁLNI, KÖZÜLÜK IS CSAK AZOK, AKIKNEK A REGISZTRÁCIÓJA MÁR ÉRVÉNYESÍTVE VAN, TEHÁT A REGISZTRÁCIÓKOR MEGADOTT ADATAIKAT MÁR ELLENŐRIZTÉK.

A kormányzati tájékoztató oldalon azt írták, hogy a jelenleg használt vakcinák mindegyike hatásos és véd a megbetegedés ellen. „A kórházi oltópontokon minden vakcinából annyit tudunk felkínálni, amennyi épp rendelkezésre áll. Pfizer-oltás jelenleg nem foglalható, hiszen nincs eloltható Pfizer-vakcina” – hangsúlyozták a a közleményben.Hozzátették, hogy a kedden érkezett Pfizer-szállítmány egyik részét az esedékes második körös oltásokra kell felhasználni, másik részéből pedig a 16-18 évesek oltása fog megkezdődni a jövő hét második felében. „A 16-18 évesek most még nem tudnak online időpontot foglalni, előbb péntekig regisztrálniuk kell, az online időpontfoglaló számukra néhány nap múlva nyílik majd, amiről tájékoztatást adnak” – jelezték.

Címkék: Covid-19, vakcina

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.