Hírek
2020. Március 24. 11:20, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kilencre emelkedett a koronavírus miatt elhunytak száma Magyarországon
Egy fiatalabb nő a koronavírus-járvány kilencedik halálos áldozata Magyarországon – derült ki kedden délelőtt az operatív törzs sajtótájékoztatóján.
Müller Cecília országos tiszti főorvos kifejtette, számos krónikus megbetegedésben szenvedett a koronavírussal megfertőződött nő, köztük szív és keringési, valamint anyagcsere betegsége is volt.
Keddre virradóra újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 187-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Bárki megfertőződhet és bárki fertőzhet
Az új koronavírussal bárki megfertőződhet és bárki fertőzhet, a kórokozó az országban mindenhol jelen van - hívta fel a figyelmet az országos tisztifőorvos a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján.
Az otthonmaradás fontosságát hangsúlyozva a tisztifőorvos arra figyelmeztetett, hogy többen lehetnek azok, akiknek szervezetében jelen van a vírus, mint ahányan tüneteket mutatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

