Hírek
2016. Január 05. 07:56, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Markánsan csökkentek a közműtartozások a rezsicsökkentés hatására
A közműtartozások közül a gáz szolgáltatás esetében 49 százalékkal, a villamos energiát tekintve 35, a távfűtésnél pedig 14 százalékkal csökkent a lakossági fogyasztók hátraléka a rezsicsökkentésnek köszönhetően
- mondta a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szóvivője az M1 aktuális csatornán hétfőn. Scherer Zsolt kiemelte: a tartozás a gázszolgáltatásban 13 milliárd forint, az áramszolgáltatásban 17 milliárd forint.
A szóvivő úgy fogalmazott: a rezsicsökkentés csak a gáz- és a távhőszolgáltatásban egy kétkeresős, kétgyerekes, átlagos méretű lakásban élő család számára a MEKH számításai szerint 110 ezer forint megtakarítást jelent évente.
Scherer Zsolt elmondta: a további rezsicsökkentésnél az energiabiztonságot, az ellátás biztonságát is figyelembe kell venni. Hozzátette, hogy az árak fenntarthatósága önmagában jelentős megtakarítást jelent a lakosság számára, hiszen az idei árak megegyeznek a tavalyiakkal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
