Hírek
2021. Május 25. 15:19, kedd |
Helyi
Forrás: Hernádi Ádám Facebook
Mától Esztergomban is elérhetők a POKET Zsebkönyvek

A zsebkönyveket árusító automatát ma helyezték üzembe a Széchenyi téri Kapcsolatok Háza földszintjén.
Az automata kihelyezése egy szenterzsébetes diáklány ötlete és kezdeményezése során valósult valósult meg. – erről Hernádi Ádám polgármester számolt be Facebook oldalán.
A POKET Zsebkönyvek egy 2018 áprilisában, a Sztalker Csoport által indított kezdeményezés, melynek célja minőségi irodalom terjesztése automatából, elérhető áron, tömegközlekedési eszközökön is könnyen olvasható zsebkönyv formában. A folyamatosan bővülő - Vecsei H. Miklós színművész és Grecsó Krisztián író nevével fémjelzett - válogatás kortárs és klasszikus műveket egyaránt tartalmaz, és minden könyv egy híres ember ajánlásával kerülhet be a programba. Elsőként Budapest hét frekventált pontján helyeztek el könyvautomatává alakított italautomatákat, majd egyre több jelent az az ország különböző pontjain. A fiatalok körében rendkívül népszerű POKET Zsebkönyvekhez eddig városunkban nem lehetett hozzájutni, ám mától bárki megvásárolhatja őket a Kapcsolatok Házában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.