Hírek
2011. Augusztus 03. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Még kevesebb a reálhozam
A Magyar Nemzet összesítése szerint akár a 3,5 milliárdot is meghaladhatja a reálhozamok kifizetése miatt felmerülő átutalások költsége, melyet a magánnyugdíjpénztárak a tagok pénzéből vonnak le.
Több milliárd forinttal kevesebbet kapnak az egykori magán-nyugdíjpénztári tagok, mivel a kifizetésre szánt reálhozamok összegéből a kasszák – törvényben szabályozott módon – levonják a banki és postai utalások költségét is.
A lap által megkérdezett kasszák közül a kisebbek befejezték, vagy a héten teljesítik a kifizetéseket. Az egy főre jutó átutalási költség jellemzően 1000 és 1500 forint között alakul, vagyis ennyivel csökkentett összeget kap kézhez reálhozamként, aki visszalépett az állami nyugdíjrendszerbe.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
