Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2020. November 21. 09:55, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt 121 beteg, 4397-tel nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt 121 beteg, 4397-tel nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt 121, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 4397 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.

A kormányzati portálon azt írták: 170 298-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 3689-re emelkedett, 40 820-an már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 125 789. Az aktív fertőzöttek 22 százaléka, az elhunytak 26 százaléka, a gyógyultak 27 százaléka budapesti. 7358 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 599-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 40 359-en vannak, a mintavételek száma 1 480 674-re emelkedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik