Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2020. Április 09. 07:50, csütörtök | Helyi
Forrás: mti/illusztráció: mti

Meghalt 8 koronavírus-beteg, tovább emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 8 koronavírus-beteg, tovább emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 8 krónikus beteg, és 85 újabb esettel 980-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - tájékoztatott a koronavirus.gov.hu csütörtök reggel.

Mint írták, az elhunyt 8 ember többségében idős volt (egyikük 48 éves). A koronavírus magyarországi halálos áldozatainak száma 66-ra emelkedett.

Az oldal adatai szerint 96-an már gyógyultan távoztak a kórházból. Jelenleg 16 006-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 27 826.

Közölték: a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy az azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. Különösen kérik a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (428 ember) és Pest megyében (183) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (55), Csongrád megye (40), Győr-Moson-Sopron megye (37) és Szabolcs-Szatmár-Bereg (36) megye. A legkevesebb fertőzött Borsod-Abaúj-Zemplén (10) és Heves (4) megyében van.

Komárom-Esztergom megyében kettővel nőtt a fertőzöttek száma a szerdai adatokhoz képest.

Korábbi cikkek:

Esztergom térségében szinte mindenhol van már házi karantén - TÉRKÉPEN

Ilyen egy 100. születésnapi "karanténos" köszöntés Dorogon - VIDEÓ

Továbbra is ezt kéri az esztergomi hulladékszállító cég

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.