Hírek
2020. Április 09. 07:50, csütörtök |
Helyi
Forrás: mti/illusztráció: mti
Meghalt 8 koronavírus-beteg, tovább emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon
Meghalt 8 krónikus beteg, és 85 újabb esettel 980-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - tájékoztatott a koronavirus.gov.hu csütörtök reggel.
Mint írták, az elhunyt 8 ember többségében idős volt (egyikük 48 éves). A koronavírus magyarországi halálos áldozatainak száma 66-ra emelkedett.
Az oldal adatai szerint 96-an már gyógyultan távoztak a kórházból. Jelenleg 16 006-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 27 826.
Közölték: a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy az azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. Különösen kérik a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (428 ember) és Pest megyében (183) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (55), Csongrád megye (40), Győr-Moson-Sopron megye (37) és Szabolcs-Szatmár-Bereg (36) megye. A legkevesebb fertőzött Borsod-Abaúj-Zemplén (10) és Heves (4) megyében van.
Komárom-Esztergom megyében kettővel nőtt a fertőzöttek száma a szerdai adatokhoz képest.
Korábbi cikkek:
Esztergom térségében szinte mindenhol van már házi karantén - TÉRKÉPEN
Ilyen egy 100. születésnapi "karanténos" köszöntés Dorogon - VIDEÓ
Továbbra is ezt kéri az esztergomi hulladékszállító cég

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.


